BENCİL AŞIK CAN YAKAR MI?

bencil-asik-can-yakar-mi?

Maalesef beğendiniz her erkek ikili ilişkiler için doğru insan olmayabilir. Belki de ikili ilişkilerin gerektirdiği fedakarlık, uzlaşabilme ve karşılıksız sevgi konularında iyi olmak için daha çok deneyim yaşamaları gerekiyordur. Çok normal. İlişkinizi ciddileştirdikten sonra kalbinizin kırılmaması veya pişman olmamanız için yapabileceğiz bir şey yok mu peki? Tabii ki var! Hatta biz de tam ondan bahsetmek için buradayız: Karşınızdakinin sadece kendine önem veren bencil biri olup olmadığını anlamak, bu noktalara dikkat ederseniz çok kolay!

İşte ELLE kızlarının hemfikir olduğu, kolayca uygulanacak öneriler:

– Sizinle ve karakterinizle ilgilenmekten çok ne yaptığınızla, kimleri tanıdığınız ve nasıl yaşadığınızla ilgileniyor; ağzından çıkan iki lafın biri kariyerinize dayanıyorsa samimiyeti ilerletmemenizde fayda var.

– Kendisi rahatça yaşıyor, ama sizin ne yaptığınızı her an bilmek istiyorsa; üstüne bir de belli bir insan tipi olmanız gerektiğini size empoze etmeye çalışıyorsa unutun gitsin. Zira bunlar, son derece bencil biriyle paylaşacağınız bir hayatın ilk adımları.

– E, iki kişi olmadan ilişki olmaz. Ama o yine de ısrarla tek başınaymış gibi kararlar alıyor, yorumlar yapıyor ve sözler mi veriyor? Bir de ‘biz’ yerine, ‘ben’i kullanıyordur, tabii. O zaman gerçekçi olup, nasıl biriyle bir ilişkiye başlamak üzere olduğunuzu gözden geçirme vakti.

– Sohbetlerin hep onun için önemli olan konular etrafında şekillendiği gözünüzden kaçmıyorsa, sonuç yine aynı. Veya ‘Senin günün nasıl geçti?’ diye sormuyorsa. Hatta bir de sürekli sözünüzü kesip, kendi istediği bir şeyi anlatmaya başlıyorsa. Durum böyleyse birarada kalmanıza zaten gerek yok.

– Fedakarlık her ilişkinin temel taşlarından biri, doğru. Ama sizin istedikleriniz bir gün gerçek olacak diye, fedakarlık üstüne fedakarlık yapıyor olmanız da bencil biriyle olduğunuzun işareti. Mesela sizin istediğiniz türde bir filme veya restorana gitmeyi kabul etmesi için kılı kırk yarıyorsanız, hiç yorulmayın deriz. Çünkü sizin zevk ve ihtiyaçlarınız da en az onunkiler kadar önemli. İtiraf edin, birini sevdiğinizde bu durumu unutabiliyorsunuz.

Şimdi tek soruysa şu: Bakalım, son derece bencil bu sevgiliyle kalmayı reddedebilecek kadar cesur musunuz?

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir