• 2 Şubat 2022
  • 86 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Ünlü olmak özellikle de genç yaşlarda şöhretin erişilebilirliğini yaşamak pek çok kişi için zorlu bir süreç olabiliyor. Ünlü isimlerin geçmiş yaşantılarına dair yaptıkları samimi açıklamaların onlarla empati kurmamızı kolaylaştırdığı da bir gerçek. Son dönemin ilgi çeken açıklamalarından biri de başarılı model Bella Hadid’ten geliyor.

Bella Hadid Amanda de Cadenet’in moderatörlüğünü yaptığı Victoria’s Secret’ın podcast programı VS Voices’a konuk oldu. 25 yaşındaki model, ergenlik döneminde yaşadığı sorunlara ve bunların ilerleyen yetişkinlik dönemlerinde hayatına olan etkisine açık bir şekilde değindi: “Gelişme çağında daima sesimin duyulmadığını, beni dinlemediklerini hissettim. İlişkilerde, ailede ve her yerde erkeklerin çevresinde büyüdüm. Bana daima, sesimin onların sesi kadar önemli olmadığı söylendi.

İlerleyen dönemlerde olgun ilişkilere girmek, kendimi savunabilme ve sesimi duyurma konusunda sınırlarımın olmaması, yetişkin ilişkilerimde beni çok yoğun bir şekilde etkiledi ve bir şekilde sinir sistemimi bozdu. Bu ‘savaş veya kaç’ gibiydi; ya susup ağlayacaktım ya da saldırganlaşıp terk edecektim.

Hadid yayında açıklamalarına şu cümlelerle devam etti: “Sürekli olarak beni istismar eden, suistimal eden erkeklere ve kadınlara geri döndüm. Sınırlarım olmamaya başladı. Sadece cinsel, fiziksel, duygusal olarak değil, çalışma hayatımda da bu duruma gelmiştim. Hiçbir insanla ilişki kurmak istemedim. Arkadaşım olsun istemiyordum, ailem olsun istemiyordum. İnsanları işiyle mutlu eden birine dönüştüm. Kendi fikirlerimden başka herkesin benim hakkımdaki düşünceleri daha önemliydi. Değerimi başkalarının belirlemesine izin veriyordum.

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir