BEKARLAR İÇİN YILBAŞI’NDA HAYATTA KALMA REHBERİ

bekarlar-icin-yilbasi’nda-hayatta-kalma-rehberi

Yılbaşının giderek yaklaşıyor olması kimilerinde son ses Mariah Carey açıp, başına taktığı Noel Baba şapkasıyla dans etme isteği yaratıyor. Ama kimi de bu zamanların gerilimini daha Aralık’a girer girmez hissetmeye başlıyor. İkinci kategorideyseniz, büyük ihtimalle siz de ‘bekarlar’ kategorisindesiniz. Bazen insan, ‘Ona küçük sürprizler yapın.’, ‘Sevgilinize alabileceğiniz en güzel hediyeler için, tıklayın’ gibi milyonlarca pazarlama mesajına maruz kaldığı bu günlerde ilişkisi olmasa da kendi başına hayattan zevk alabildiğini hatırlamakta zorlanıyor. Sizi çok iyi anlıyoruz ve tam da bu yüzden, bu konuyu masaya yatırıyoruz: Hem yalnız olmadığınızı hatırlatmak, hem de bu sürecin tadına varmanızı sağlamak için, başlayalım mı?

– Öncelikle herkesin harika hissettiğini adeta naklen yayın yaptığı anları kaldıramayacak gibiyseniz, Instagram ve Facebook’a biraz ara verin deriz. Zira zaten yaratılan ikincil imajlarla sahte de olsa bizleri hayran bırakan kimlikler bu dönemde zirve yapacağı için sizi zorlayabilir; ki o paylaşımlar en mutlu insanı bile zorluyor, öyle düşünün.

– Evet, çok klişe, belki milyon kere duydunuz; ama hala çok önemli: Yapmanız gereken ilk iş, sadece şimdilerde değil her zaman, kendinizi sevmek. Kendi eşliğinizden memnun olmak. Yani zaten hayatınıza dilediğiniz gibi bir ilişkiyi çekebilmeniz için enerjisel olarak da uzmanlar ilk adımın bu olduğunu söylüyor. Peki, bu ne demek? Mesela tek başınıza bir kafede kahve içerken rahat hissediyor musunuz? Veya tek başınıza yemeğe çıkıp, o yemekten kalabalık bir gruplaymışsınızcasına keyif alıp kalkabiliyor musunuz? Bahsedilen ve bizim de kastettiğimiz tam olarak bu. Eğer bu dediklerimiz size çok yabancı geliyorsa sosyal hayat gerekliliklerinin tavan yaptığı bu dönemde bu zamanları kendinize ayırmanız en iyisi.

– Bunu kolaylaştırmak için de adımlar var tabii. Mesela bir akşam en sevdiğiniz çikolatayla güzel bir filmi birleştirebilir, bir günü masaja ayırabilir, ertesi günü en yakın arkadaşlarınızda bir araya gelebilir veya ailenizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ya da çocukluğunuzda bu zamanlarda çok severek yaptığınız şeyleri yapabilir, yiyebilir veya izleyebilir ve o zamanlardaki mutluluğu yeniden hissedebilirsiniz. Tek başına bir birey olarak da mutlu olmak aslında bu kadar kolay!

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir