• 19 Kasım 2021
  • 82 görüntüleme
  • 4 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Astrolojiye inanmayanların dahi kendilerini zaman zaman burç yorumlarını okurken bulduklarına eminiz! Ve bunu oldukça normal buluyoruz. Sonuçta astroloji gezegenlerin konumları yardımıyla geleceğe yönelik bazı öngörülerde bulunuyor. Gelecekte neler olacağını kim bilmek istemez ki?

Astroloji ve burçlardan yola çıkarak, karşılaştığımızda bizleri şaşırtan ve sizin de ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bazı bilgileri ve genellemeleri derledik. Sosyal ortamlarda bu bilgileri paylaşarak keyifli sohbetlerin kapısını aralayabilirsiniz!

Astroloji Hakkında İlginç Bilgiler +

Astrolojiden yola çıkarak edinilen ve bir hayli şaşırtıcı bilgilere göz atmakla başlayalım.

Bilinen en eski yıldız haritası M.Ö. 410 yılına tarihleniyor.

Astroloji bilindiği üzere yalnızca bir modern zaman uğraşı değil. İnsanlar binlerce yıldır yıldızların rehberliğinde hayat hakkında daha fazla şey öğrenmeyi deniyorlar. Mezopotamya dili ve tarihi hakkında makalelere yer veren akademik dergi Journal of Cuneiform Studies‘de yayınlanan bir makaleye göre bilinen en eski yıldız haritası M.Ö. 29 Nisan 410 tarihine aittir ve ayrıca çivi yazısı ile yazılmış en eski yıldız haritasıdır.

Bir zamanlar astroloji bir günah olarak görülüyordu.

Günümüzde bir ilgi alanı ve bir meslek olarak kabuk gören astroloji bir dönem büyük bir günah olarak görülüyordu. Öyle ki Katolik bir matematikçi olan Aquila Ponticus, M.S. 120’de astroloji çalışmaları yaptığı için kiliseden aforoz edildi.

Astroloji Hakkında İlginç Bilgiler

Japon kültüründe astrolojiye rakip: Kan grubu kişiliği (Ketsueki-Gata)

Ketsueki-Gata, kişinin kan grubunun karakter özelliklerini etkilediğine inanan bir Japon inancıdır. Örneğin, A kan grubuna sahip kişilerin yaratıcı ve inatçı oldukları; 0 kan grubundakilerin ise kendinden emin ve benmerkezci oldukları düşünülür.

Doğum zamanı bazı psikolojik durumları öngörebilir.

Oprah Magazine‘de yer alan bir habere göre, bilim insanları bir kişinin hamile kaldığında güneş ışığı yoluyla aldığı D vitamini miktarının çocuğun kişiliğinde ve zihinsel sağlığında nasıl etki gösterdiğini araştırdı. Çocuğun doğum zamanıyla da ilişkilendirilen araştırma, sonbaharda doğan kişilerin panik bozukluğuna ve bağımlılığa daha yatkın olduğu sonucuna vardı. Çalışma ayrıca, kış sonu ve ilkbahar başında doğan kişilerde şizofreni, ilkbahar ve yaz başında doğanların ise anoreksiya ve disleksi eğilimlerine sahip olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu öne sürdü.

En kararsız burçlar

Burçlar Hakkında İlginç Bilgiler +

Şimdi sıra burçlar hakkında ilginizi çekecek ve sizi yer yer gülümsetecek ilginç bilgi ve genellemelerde!

Ay burcunun önemini gözden kaçırmayın.

Biriyle tanıştığınızda astrolojiye dair sorduğunuz ilk soru burcunun ne olduğudur. Oysa pek çok astrolog ay burcunuzun da en az güneş burcu kadar önemli olduğunu savunuyor. Ay burcu, Ay’ın doğduğunuz zamandaki konumuna göre belirleniyor. Güneş burcu kişiliğinizle ilgiliyken, ay burcunuz bilinçaltınızı ve daha derinde saklı duygularınızı açığa çıkarıyor.

Boğalar dokunuşlar konusunda daha duyarlıdır.

Astrologlar Boğaların dokunmaya daha duyarlı olduklarına inanıyorlar. Peki bu ne anlama geliyor? Bir Boğa burcunu kolay bir şekilde gıdıklayabilirsiniz! Ayrıca yatak odasında da bu ipucundan yola çıkarak dokunuşlarınızla Boğaları baştan çıkarabilirsiniz.

Burçlar Hakkında İlginç Bilgiler

En zengin burç: Terazi

Görünüşe göre milyarderlerin büyük bir kısmını Teraziler oluşturuyor. Forbes’in milyarderler listesi üzerinde yapılan astrolojik analiz doğrultusunda 27 milyarderin Terazi burcu olduğu ortaya çıktı. Organizasyon becerisi yüksek Teraziler başarı basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanırken dengeyi korumakta zorlanmıyor diyebilir miyiz?

Aldatmaya yatkın burçlar hangileri?

Bustle‘ın haberine göre tüm burçlar arasında Oğlaklar, “hayat çok kısa” mottosuyla aldatmanın masum olduğunu savunan flört sitesi Ashley Madison’da en çok profile sahip olan burç! İkinci sırada ise Kovalar geliyor.

Aldatmaya yatkın burçlar hangileri?

En dikkatsiz sürücüler Aslanlar!

Avustralya araba paylaşım hizmeti Go Get, 2017 yılında kullanıcılarını analiz ederek bir sonuç ortaya çıkardı. Görünen o ki en fazla trafik ihlali yaşayan burç Aslan! Koç ise çalışmada en dikkatli sürücüler olarak duyuruldu.

En kararsız burçlar

Bu akşam ne yesem? Yarın arkadaşlarla nereye gitsek? İki elbise arasında karar veremiyorum.” Bu cümleler sık sık replikleriniz arasındaysa bir İkizler, Terazi, Balık ya da Yay burcu olma olasılığınız oldukça yüksek!

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir