• 25 Kasım 2021
  • 115 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

Aralık ayının gelmesiyle bir yılı daha ardımızda bırakmaya hazırlanıyoruz! Yeni yılın heyecanı ve umuduyla dolup taşarken 2021 Aralık ayının ne gibi sürprizler sunacağı ise merak konusu. İşte Aralık 2021’de meydana gelecek gökyüzü hareketleri ve ruhumuza yapacağı yansımalar!

Kapak fotoğrafı: @gisele

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Aralık 2021’in En Şanslı 3 Burcu

4 Aralık: Yay’da Yeniay (Güneş Tutulması)

Bu aya Yay burcunda meydana gelen yeniay ve Güneş tutulması ile hareketli bir giriş yapacağımızı söyleyebiliriz. Çünkü bu gökyüzü olayları bir araya gelerek sizi harekete geçirecek bir enerji taşıyacak. Durağanlıktan sıkıldığınız ve harekete geçmek istediğiniz bir ruh haline bürünmeniz olası. Özellikle kendinize “beni durduran şey ne” sorusunu sık sık soracağınız birkaç gün yaşayabilirsiniz. Hayallerinize ulaşmada önünüze çıkan detaylar ve insanlar, zihninizde kara bir siluet olmaktan uzaklaşıp net bir şekilde belirecek. Bu da iplerinizi koparmanızı ve arzularınızı gerçekleştirmek için yalnızca kendinizi dinlemenizi sağlayacak. Bu süreçte okuduğunuz bir kitap ya da izlediğiniz bir film, belki de sohbeti esnasında zihninizi aydınlatan bir dost yardımınıza koşabilir. Yay enerjisi size hedeflerinize ulaşma konusunda optimist bir bakış açısı verecek; bundan olumlu yönde faydalanmaya bakın.

19 Aralık: İkizler Dolunayı

Yılın son dolunayı İkizler enerjisi ile birlikte sizi hiç olmadığınız kadar dürüst ve girişken bir ruh haline sokabilir. Yeni yıla geride bırakmak istediğiniz her şeyden arınarak girebilmek adına, içten konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Sevdiklerinizin sizi olumsuz etkileyen tavırları ve bakış açıları, belki desteğini yeterince hissedemediğinize üzüldüğünüz bir yakınınız… Bu kişileri karşınıza alıp dürüstçe hissettiklerinizi dile getirebilirsiniz. Bundan olumlu dönüş alacağınızı söyleyebiliriz.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Numerolojiye Göre 2022 Nasıl Bir Yıl Olacak?

Aralık 2021’in Önemli Gökyüzü Hareketleri

19 Aralık: Venüs’ün Oğlak burcunda retrosu başlıyor.

29 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek olan bu Venüs geri hareketi sizi çevrenizde olan bitenlerden biraz uzaklaştırıp fanusunuza yerleştirebilir. Duygularınızı dile getirmekte, insanlarla iletişim ve bağ kurmakta zorlanabilirsiniz. İç sesinizle kurduğunuz diyaloglar sizi gereksiz hırslara büründürebilir ve bu da yanlış adımlar atmanıza yol açabilir. Bu zaman aralığında fevri kararlar almamanız ve sert diyaloglardan kaçınmanız önerilir.

22 Aralık: Güneş Oğlak’a giriyor.

Güneş’in Oğlak burcundaki enerjisi ile birlikte uzun vadeli planlar yapmak ve atılımlarınızda ilerlemek için rota belirlemek adına güzel bir evreye giriyorsunuz. Sorumluluklarınızı hatırlayacağınız ve akılcı bir yaklaşımla bunlardan kaçmadan, onları hayatınızda ne şekilde konumlandıracağınız bu günlerde netlik kazanabilir.

Yay’da Yeniay (Güneş Tutulması), İkizler Dolunayı

29 Aralık: Jüpiter Balık’a geçiyor.

Jüpiter 29 Aralık’ta Balık burcuna yerleşiyor ve koltuğunu tam 11 Mayıs 2022 tarihine kadar koruyor. Peki bu yaklaşık beş aylık süreç nasıl geçecek? Çevreye ve çevrenizdekilere, hayata, hatta kendinize karşı çok daha duyarlı olduğunuz, algılarınızı açarak ihtiyaçlara kulak verdiğiniz bir dönem sizi bekliyor. Bu zaman aralığında sevdiklerinizin mutluluğu için yoğun şefkat ve empati duygusu hissederek özverilerde bulunmaktan kaçınmayacaksınız. Başkalarını mutlu ettikçe kendinizi ilahlaştırabilirsiniz. Geçmişten gelen kişileri affederek onlarla birebir bağlantıya geçmek isteyebilirsiniz.

İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir