Anti-Aging Bakım: Yaşlanma Karşıtı 10 Yüz Yağı

anti-aging-bakim:-yaslanma-karsiti-10-yuz-yagi

Cilt bakımında özellikle 20’li yaşların ortalarından itibaren yaşlanma karşıtı ürün kullanımı büyük önem taşıyor. Farklı nedenlerden kaynaklı olarak cilt yavaş yavaş elastikiyetini kaybedebiliyor ve bu da kırışıklıkların artmasına yol açıyor. Daha ilerleyen zamanlarda ise yaşa bağlı lekeler meydana gelebiliyor. Tüm bunların önüne geçmek için cildinize yoğun nem sağlayan bir bakım rutini geliştirebilirsiniz.

Yoğun nem demek yağlar demek! İçeriğinde farklı yağlar bulunduran ve yaşlanma karşıtı etki sunan cilt bakım yağlarını ve serumlarını listeledik. İhtiyacınıza göre dilediğinizi edinerek anti-aging etki gözlemleyebilirsiniz.

abtira garden- Everlasting Love 

Normal, kuru ve olgun ciltler için kullanıma uygun olan bu yüz serumu, manolya uçucu yağı ile cildi rahatlatırken, argan ve kabak yağları ile antioksidan etki yaratıyor. Böylece cilt neme doyarak yaşlılık belirtilerine minimuma indirebiliyor.

Aesop- Fabulous Face Oil

İçeriğinde başta ardıç özü, ylang ylang yağı ve yasemin yaprağı olmak üzere pek çok yağ bulunduran Aesop yüz yağı cildi detoksifiye edici etkiye sahip. Derinlemesine nem sağlarken, cildinizdeki tıkanıklık gözenekleri temizliyor ve yağ dengesi sağlıyor. Ürünü haftada üç kez taze temiz cilde masaj yaparak uygulamanız öneriliyor.

Caudalie- Precious Oil

Jojoba, beyaz sandal ağacı, amber çiçeği ve Hint inciri yağı içeren ürün, kırışıklık görünümünü azaltarak cildi sıkılaştırmayı, ayrıca cilde rahatlık ve aydınlık bir görünüm kazandırmayı vadediyor. Gece ürünü olarak bakımınıza ekleyebileceğiniz yağın birkaç damlasını avuç içlerinizde ısıtıp göz çevresi hariç yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanması öneriliyor.

Drunk Elephant- Virgin Marula Luxury Facial Oil

Marula tohumu yağı içeren ürün, antioksidan etkisi ile tüm cilt tipleri için uygun. Ayrıca Afrika fındık yağı ile ürün cildiniz tarafından hemen emilir ve etkili bir şekilde nemlenerek pürüzsüz bir görünüme ulaşır. Ürünün kimyasallara ve kokuya hassasiyeti olan kişiler için de oldukça ideal olduğunu belirtelim.

Kiehl’s- Midnight Recovery Concentrate

Lavanta esansiyel yağı ve çuha çiçeği yağı kombinasyonu ile ürün, daha genç ve ışıltılı bir cilt görünümü sağlamak için cildinizi nemlendirir ve yatıştırır. Hafif yağ formülüyle cildiniz tarafından hızlı emilmesi ise olumlu yönlerinden.

Kora Organics- Noni Glow Face Oil

Cilde pürüzsüz bir görünüm sunan Kora yüz yağı hassas dahil olmak üzere tüm ciltler için uygun bir içeriğe sahip. Nemin yanı sıra ciltteki donukluğa ve düzensiz dokuya da fayda sağlayan ürün ciltteki ton eşitsizliğini gideriyor.

Korres- Wild Rose Vitamin C Active Brightening Oil

İçeriğinde %15 oranında C vitamini taşıyan ürün parlak bir cilt sağlama gücünü ise organik gül yapraklarından alıyor. İçeriğindeki yağ asitleri ile ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkların görünümünü azaltıyor. Uygulama olarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cilde Korres yağ ile nem sağlanması öneriliyor.

Lyn Skincare- Yaşlanma Karşıtı Serum

Ürün, içeriğindeki %100 doğal bitkisel yağlar ile cildinize ışıltı vermeyi, yaşlanma belirtilerini önlemeyi ve cildi canlandırmayı vadediyor. Cildi besleyen defne yaprağı yağına 11 ayrı yağ eşlik ediyor. Sabah akşam kullanıma uygun olan ürün temiz cilde gereken miktarda uygulanarak cilt tarafından emilmesi bekleniyor.

Misbahçe- Sıkılaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Konsantre

Sıkılaştırıcı, yaşlanma karşıtı, kırışıklık karşıtı ve besleyici özellikler sunan Misbahçe yaşlanma karşıtı yağ konsantresi argan yağı, ahududu çekirdeği yağı, kuşburnu çekirdeği yağı, ayrıştırılmış hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı, jojoba yağı ve daha pek çok yağı barındırıyor.

The Ordinary- Organic Rose Hip Seed Face Oil

Kuşburnu yağı mucizesinden hala haberdar değilseniz bu ürüne şans verebilirsiniz. Sürdürülebilir kaynaklı, organik, soğuk preslenmiş kuşburnu tohumu yağı içeren bu bakım desteğini tüm cilt tipleri kullanabiliyor. Ciltteki kuruluğa ve donuk görünüme çözüm vadeden ürünü yoğun nem ile yaşlanma karşıtı bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı yağlarınızı sürerken masaj yapmaya ne dersiniz? “Uygulaması Kolay Anti-Aging Etkili Yüz Masajı Teknikleri” başlıklı yazıya göz atabilirsiniz!

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir