Anne ve Bebeklerin Güvenilir Rehberi CiciÇocuk

anne-ve-bebeklerin-guvenilir-rehberi-cicicocuk

Hamilelik, doğum ve bebeklerin gelişimi ile alakalı doğru ve güvenilir bilgiler almanızı sağlayan CiciÇocuk, merak ettiğiniz konularda sizlere uzmanların yorum ve görüşlerini sunar. Son derece hassas olan bu süreçte hem anneler hem de bebeklerin sağlığı ve gelişimi açısından bilgi sahibi olmak önemlidir. Sürecin doğal parçası olan noktaları ve olası olumsuz durumları yakından ve bilinçli bir şekilde takip etmek, bebeğiniz ve kendinizin bu süreci daha kolay atlatmasına yardımcı olur. Hamilelik ve doğum sonrasında meydana gelebilecek rahatsızlıklar, yapılması gerekenler ve olağan durumlar için CiciÇocuk’a başvurabilir, kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Annelerin en çok merak ettikleri ve sıklıkla görülen rahatsızlıklardan bir tanesi de uyuzdur.Uyuz, kısa sürede tedavi edilmesi gereken bir cilt hastalığıdır. Teşhisinin ve tedavisinin gecikmesi durumunda bu rahatsızlık aylar boyunca etkisini sürdürebilir. Bu nedenle uyuzun belirtileri hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Ciltte kırmızı renkli kabarıklıklar oluşarak rahatsız edici şekilde kaşıntıya neden olan rahatsızlık, başlangıç dönemlerinde cildin yüzeyinde etkilidir. Tedavi edilmediği takdirde uyuz akarı iç yüzeye de ulaşarak yumurtalarını bırakır. Bu aşamadan sonra yayılma hızı da artan rahatsızlığın tedavisi de daha zorlu bir hal alır. Adını hastalığa sebep olan böcekten alan uyuzla alakalı gerekli araştırmaları yaparak olası bir belirtiyi kolayca algılayabilir ve en kısa sürede doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Hassas yapıdaki çocukların her türlü etkiye açık olmaları psikolojik açıdan çeşitli problemlerle karşılaşmalarına neden olabilir. Yetişkinlerin düşünce yapılarından çok daha farklı bir şekilde olaylara yaklaşan çocuklarda, psikolojik bozukluklar olumsuz duygu ve travmalar yaratabilir. Bu noktada büyük sorumluluk düşen anne ve babaların, psikolojisi bozuk çocuklarda görülen belirtilere hakim olmaları büyük önem taşır. Belirtilerin en kısa sürede fark edilmesi tedavi üzerinde de oldukça etkilidir. Aynı zamanda psikolojisi bozuk çocuğun belirtileri nedir diye düşünenler için de izlenebilecek belirli yöntemler mevcuttur. Olumsuz bir durum fark ettiğinizde en kısa sürede bir uzmanla görüşmeli ve nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında profesyonel fikir edinmelisiniz. Kendiniz ve bebeğiniz hakkında aklınıza takılan tüm noktalar için CiciÇocuk’u dilediğiniz an ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir