“And Just Like That” Kadınlarının Stil Kodları

“and-just-like-that”-kadinlarinin-stil-kodlari

Sex and The City’nin yıllar sonra devam yapılı olarak doğan And Just Like That, çoğu izleyicinin sev-nefret et ilişkisi yaşadığı bir dizi haline geldi! Eski SATC ruhunu pek de barındırmadığı düşünülen dizi, yine de ikonik bir yapım olmasının verdiği güvenle seyirciyi ekran başına geçirmeyi başarıyor.

Samantha Jones karakteri bu yeni yapımda yer almasa da, diziye dahil edilen üç farklı kadın karakter ilerleyen bölümlerde bazı dinamikleri değiştirecek gibi görünüyor. En azından seyircinin beklentisi bu yönde! Her ne olursa olsun, senaryodan bağımsız bir şekilde ilham veren stil görünümlerine şahit olduğumuz bir gerçek.

And Just Like That’in gerek ana karakterlerinin gerekse yan karakterlerinin stil kodlarını oluşturan detayları bir araya getiriyoruz. Sizin kendinize en yakın bulduğunuz karakter hangisi? Gelin öne çıkan kıyafetlerine göz atalım.

Carrie Bradshaw stili

Sarah Jessica Parker’ın oyunculuğu, zarafeti ve doğal güzelliğiyle birleşen Carrie Bradshaw karakteri bu yeni dizide de tam bildiğimiz gibi! Geçen yılların Carrie’nin cesur ve elegan tavrından hiçbir şey götürmediğini en çok da cenaze töreninde tercih ettiği zarif görünümden anlıyoruz.

“And Just Like That” Kadınlarının Stil Kodları

Çanta, ayakkabı ve aksesuarlar Carrie’nin stilinde oldukça önemli bir noktada olmaya devam ediyor. Farklı şapka modelleri ise en ilham veren detaylar arasında. Stilinde hemen her deseni ve rengi kullanmak ise Carrie’nin en sevdiğimiz yönlerinden.

CARRIE BRADSHAW STİLİ

Vintage giyim pek çok kadının hayatında olduğu gibi Carrie için de oldukça önemli. Norma Kamali tasarımı renkli tulumu günlük stilinde modern bir şekilde yorumluyor Carrie. Günümüz trendlerini yansıtan gözlük detayı ise kombini apayrı bir noktaya taşıyor.

CARRIE BRADSHAW KIYAFETLERİ

Carrie birlikte görmeye çok da alışık olmadığımız renkleri kusursuz bir şekilde birleştiriyor. Lacivert ve yeşilin doğru kumaş dokularında buluştuğunda ne kadar lüks ve zarif bir görünüm yarattığını Carrie sayesinde görebiliyoruz.

CARRIE BRADSHAW KOMBİNLERİ

Saç modellerinde farklılıkları seven Carrie en çok da salaş modelleri kullanıyor. Stilinde en sık yer verdiği detay ise takılar! İnci ve boncuk kolyeler, zincir kolyeler, bileklikler Carrie’nin hemen her stilinde yer alıyor. Dizinin altıncı bölümünde ise ikonik “Carrie” yazılı kolye geri dönüyor!

CARRIE BRADSHAW AND JUST LIKE THAT KOMBİNLERİ

Tütü etek yıllar sonra da onun dolabının en etkili parçaları arasında! Bu uçuk kaçık stili ise çizgili bir sweatshirt ile domine ediyor. Peki Carrie, hastanede yatarken ne giyiyor dersiniz? Hastane önlüğünün üzerine elbette bir Chanel hırka!

AND JUST LIKE THAT KIYAFETLERİ

Carrie’nin ev stili ise tam anlamıyla görmek istediğimiz gibi. Yani bizden biri gibi! Bol düşük omuzlu sweatshirtler, dökümlü hırkalar Carrie’nin ev kombinlerinde kurtarıcısı oluyor.

AND JUST LIKE THAT KOMBİNLERİ

Miranda Hobbs stili

Cynthia Nixon’ın hayat verdiği Miranda’nın ise gördüğümüz kadarıyla bu dizide kafası epey karışıyor. Kendini yeniden keşfetmeye başlayan, bambaşka duyguları deneyimleyen Miranda’nın yıllar geçtikçe stilinin daha da renklendiğini söyleyebiliriz.

Miranda Hobbs stili

Miranda rahat kesim elbiseleri bel kısmında orta kalınlıkta bir kemer ile birlikte kullanmayı seviyor. Tıpkı Dries Van Noten renkli çizgili elbisede olduğu gibi! Genel anlamda grafik desenler Miranda’nın stilini hareketlendiriyor diyebiliriz.

mıranda kombinleri

Bunların yanında Miranda rahat topuklu ayakkabılar, çizmeler ya da düz tabanlı babetlerle stilinde rahatlığı tercih ediyor. Maksi ya da midi boy etekler ise onun tam anlamıyla kombin kurtarıcıları oluyor. Etnik kumaşlar ve desenler, Miranda’nın stilinde etnik tasarıma sahip takılarla bir arada kullanılıyor.

and just lıke that mıranda kıyafetleri

Charlotte York stili

Charlotte da tıpkı Carrie gibi bizi yanıltmayan karakterlerden! Kristin Davis’in hayat verdiği duygusal, kuralcı ve sevecen Charlotte karakteri stilinde romantik ve zarif detayları bir arada bulundurmaya devam ediyor.

and just lıke that charlotte kıyafetleri

Çiçekli Lela Rose elbise Charlotte’ın bu yeni dizideki en favori görünümleri arasında yer alıyor. Öte yandan Charlotte desenleri stiline çok daha minimal bir şekilde uyarlamayı seviyor. Yelkenli desenli askılı bir elbiseyi basic beyaz tişört üzerine jile şeklinde kullanması gibi.

charlotte york stili

Yüksek bel kalem etekler ve kumaş pantolonlar Charlotte’ın stilinde renklerle birleşiyor. Farklı renk ve detaylar içeren bluzlar sayesinde bu parçalar çok daha sıcak bir görünüme ulaşıyor. Özellikle çiçek desenleri Charlotte’ın hassas ve anaç ruhunu oldukça iyi yansıtıyor.

charlotte kıyafetleri

Seema Patel stili

Gelelim diziye yeni katılan karakterlere! Ki bunların arasında stiliyle en dikkat çeken kişi Sarita Choudhury’nin hayat verdiği Seema! Ayakları yere basan, güçlü ve bekar bir kadın emlakçı olan Seema, stilinde de bu gücü yansıtan detaylara yer veriyor.

and just lıke that seema kıyafetleri

Kadife leopar desenli Etro takım tercihi bu gücün tam da kanıtı. Toprak tonları Seema’nın stilinin şimdilik ayrılmaz bir parçası gibi görünüyor. Nötr tonlar onun lüks, sade, zarif ve güçlü kimliğiyle birebir örtüşüyor. Carrie ile ilerleyen dostlukları Seema’nın stilinde de bazı etkilenmeler yaratacak mı, merak konusu!

Lisa Todd Wexley stili

Gelelim Nicole Ari Parker’ın canlandırdığı Lisa’ya! Charlotte’ın arkadaş listesine eklemeye çalıştığı Lisa, zengin yaşamını stilindeki coşkulu detaylarla vurgulamayı seviyor. Kısacası Lisa hemen her tercihiyle “ben buradayım” diyor.

and just lıke that lısa kıyafetleri

Carolina Herrera puantiyeli cekete dev boncuklardan oluşan kolye ve küpeler takmaya başka kim cesaret edebilir ki? Lisa, özellikle hacmi geniş takı tercihleriyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

and just lıke that lısa stili

Dr. Nya Wallace stili

Karen Pittman’ın hayat verdiği hukuk profesörü Nya ise Miranda’nın ilham aldığı ve yer yer de bazı konularda destek olduğu hocası olarak karşımıza çıkıyor. Eklektik ve bohem detaylardan oluşan stili, kusursuz cildi ve örgü saçları onu dizinin gizli stil ikonuna dönüştürüyor.

and just lıke that nya kıyafetleri

Rahat ve renkli bir stile sahip olan Nya trend parçalara da stilinde yer veriyor. Bunun en büyük örneği ise dev zincir detaylı JW Anderson terlikleri! Bunun yanı sıra çoğu kombininde turuncu ve kiremit tonlarına rastlıyoruz.

and just lıke that nya STİLİ

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir