2022’nin Hakimi Pearlcore Trendi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2022’nin-hakimi-pearlcore-trendi-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

A$AP Rocky’den Rihanna ve Kraliçe’ye, inci rönesansına katılmanın tam zamanı!

Rihanna gündemi sarsan hamilelik fotoğraflarıyla sosyal medyanın odağı olduğunda göbeği dışında bir şey daha herkesin ilgi odağındaydı: bel hizasına doğru uzanan inci dizisi. 

İnci takan genç neslin sayısı da önemli ölçüde arttığı için bu trendin yükselişini hep birlikte seyredeceğiz.

Belli bir kesime ait olduğu düşünülen inci, yüksek profilli influencer’lar sayesinde yeniden canlanıyor. Bütçeyi aşmadan iddialı parçalar elde etmeniz de mümkün.

Şov dünyasının dikkat çeken erkekleri bu inci dalgasını yönlendirdi desek yalan olmaz. Met Gala’da Harry Styles’ın Vermeer tarzı küpesi vardı, A$AP Rocky ise Japon inci üreticisi Mikimoto ile Comme des Garçons iş birliği kolyelerinin bir parçasını takmıştı. Erkekler inci takarken çok daha rahat hale gelmiş gibi görünüyor.

Artık eskisi gibi değil. Pearlcore trendi, incilerin sadece klasik bir çizgi olmadığını gösteriyor. Eğlenceli, esprili, ve yenilikçiler. 

GrIff
ADELE

İncilerin mükemmel olması gerekmez. 2020 yılında Kraliçe II. Elizabeth Tasarım Ödülü’ne layık görülen mücevher markası Alighieri, kaba görünümlü parçaları tercih ediyor. Kurucusu Rosh Mahtani, “Kusurlu incilerden gerçekten etkileniyorum ve en düzensiz olanı aramayı seviyorum.” diyor.

Yeni neslin peşinde değilseniz, geleneklere bağlı kalın. Öncelikle büyükannenizde olan parçalar ile başlamak gibi. Önceden sahip olmak, ucuza almanın en iyi yoludur. Bunun yanında, nadir parçalar için de antika pazarlarda ava çıkabilirsiniz.

Ayrıca daha da eskiye gidebilir ve görünüm konusunda ilham alabilirsiniz (Elizabeth dönemi gibi). Mesela tasarımcı Dilara Fındıkoğlu’nun ilham kaynağı bu dönem. “Kraliçe I. Elizabeth en sevdiğim tarihi karakterlerden biri” diyor. Ayrıca Anne Boleyn’in Dilara Fındıkoğlu’nun en çok satan “Boleyn” gerdanlığına ilham veren inci damlası “B” kolyeyi taktığını göreceksiniz.

Harry Styles

Daha sonra mı? Pearlcore güzelliği de istila ediyor.  Machine Gun Kelly elmacık kemiğine, çenesine ve gözlerinin altına yapışan incileri kullanırken, Maya Jama yüzüne dağılmış incileri takıyor. Jama’nın görünüşünün arkasında makyaj sanatçısı Francesca Abrahamovitch vardı ve sanatçı, herkesin denemesini öneriyor. “İnciler, bir görünüm yaratmak için uzun zaman harcamak zorunda kalmadan farklı bir boyut katıyor” diyor. “Anında drama ve etkiye sahipler.”

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir