• 9 Aralık 2021
  • 205 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Kübra Elmalı

2022’de vücudunuza yeni bir dövme eklemeye ne dersiniz? Belki zaten pek çok dövmeye sahipsiniz, belki de çok istemenize rağmen bir türlü cesaret edemiyorsunuz. Aradığınız cesareti bu havalı ve zarif dövme modeli trendleriyle bulacağınızı düşünüyoruz!

Kapak fotoğrafları: @iamhalsey, graffittoo

Bu yılın dövme trendleri özellikle ilk dövmesinde karar kılamayanlar için şık ve minimal dokunuşlar katıyor. Yaptırdığınıza hiçbir zaman pişman olmayacağınız, 2022 dövme trendlerine gelin yakından bakalım!

El dövmeleri

El dövmesi modelleri gördüğünüzde ne kadar beğenseniz de, dövme yaptırmak konusunda en fazla çekince duyulan bölgelerden. Çünkü genellikle, dövmelerinizden sıkılmamanız için gözünüzün çok da göremeyeceği bir yere yapılması önerilir. Oysa zarif el dövmeleriyle meşhur Zoë Kravitz ve Hailey Baldwin Bieber‘ın onlardan sıkıldıklarını ve pişman olduklarını hiç sanmıyoruz! Hazır 2022 dövme trendlerinde de minik el dövmeleri popülerken şans vermeye değer!

@pauline.tattoo – @bangbangnyc

Suluboya görünümlü dövme modelleri

Biraz daha romantik ve sanatsal dövme dokunuşlarından hoşlanıyorsanız 2022 yılı dövmelerinde suluboya görünümlü modellerin öne çıktığını bilmelisiniz. Renklendirmeleri ve gölgelendirmeleri çok daha yumuşak görünen bu modeller vücudunuzda zarif bir anı bırakacak. Çiçek, bitki ve hayvan formlarında özellikle masalsı bir etki yaratan suluboya efektli dövmeler en çok omuz ve kol kısımlarında tercih ediliyor.

@graffittoo – @ovenlee.tattoo

Minimal kalp dövmeleri

Dövmeleri seven pek çok ünlü isim kalpli dövmeye de sahip. Tıpkı Hailey Bieber ve Rosie Huntington-Whiteley gibi! İster klasik siyah bir minimal kalp dövmesi, ister farklı renklerde iç içe geçmiş kalpler, isterseniz de içi doldurulmuş renkli kalplerle 2022’nin bu dövme trendini vücudunuzun dilediğiniz yerine kondurabilirsiniz.

@_tan_tattoo

Anısı olan dövmeler

Daha anlamlı ve baktığınızda sizi bazı hatıralara götürecek dövmeler ise 2022’de oldukça popüler olacak! Özellikle evcil hayvan dövmeleri son yıllarda yaşadığı yükselişi 2022’de zirveye taşıyacak. İlk patili dostunuzun portresi, kedinizin ya da köpeğinizin pati izi, belki yaramazlık yaparken çektiğiniz bir fotoğrafı!

@nemo.tattoo

Konu anıları canlandırmak ve sevdiklerimizi hatırlamak olduğunda ailelerimizi unutmak mümkün değil. Ebeveynlere ait nostaljik fotoğraf kareleri de, siluet formlarında sanatsal ve bir o kadar anlamlı dövme seçeneklerine dönüşüyor.

@whiplashtattoo

Çift dövme modelleri

2020’den bu yana yaşadığımız pandemi süreci ve kısıtlamalar, kabul edelim ki sevdiklerimize daha çok bağlanmamıza ve onları özlememize neden oldu. Peki siz aranızdaki bağı kimle güçlendirmek istersiniz? Eşiniz, partneriniz, en yakın arkadaşınız, kardeşiniz, anneniz, belki de kuzeniniz. 2022 yılının dövme trendlerinde çift dövmeleri öne çıkıyor. İster sevgilinizle aşkınızı yansıtın, ister dostunuzla bir BFF dövmesi yaptırın. Ne yaptıracağınız konusunda ise eğlenceli anılarınızı yansıtan sembollere yer verebilirsiniz.

@wittybutton_tattoo
İlgili Konular
  • carousel

Kübra Elmalı

Tam bir yabancı dizi tutkunu olan Kübra, bunun yanında filmleri de kaçırmıyor. Favori aksesuarları ise broşlar ve fularlar. Ayrıca yeni mekanlar keşfetmeyi ve floral desenleri de çok seviyor.

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir