2022’nin En Büyük Altı Wellness Trendi

2022’nin-en-buyuk-alti-wellness-trendi

Son iki yıldan sonra, herkesin biraz yorgun hissetmesi gayet normal. Belki uyku düzeniniz bozuldu, belki yeterli besin alamadınız veya tembelleştiniz, vücudunuzu hareket ettirmek bile istemediniz – hiç fark etmez – pandemi hiç şüphesiz sağlıklı yaşam yaklaşımınızı değiştirdi. Bu yıl, kişisel sağlık odağınızı yenileyip sağlık durumunuzu en üst düzeye çıkarmak için hayatınızdaki odak noktalarını yeniden belirme zamanı! – ama nasıl?

Wellness yolculuğunuz için, sihirli iksirler ve yeni meditasyon stilleri hakkında sonu gelmeyen bir internet deliğine düşmeden önce, 2022 yılında tahmin edilen sağlık trendlerine göz atmaya ne dersiniz?

Öne çıkan bakış açısı şu yönde; sağlık endüstrisi (sağlık bilincine sahip bireylerin yanı sıra), sürdürülebilirlik ve rejenerasyona daha fazla vurgu yaparak günlük zindeliğe daha fazla odaklanmalı.

Bu yıl doğal ilaçların gündemde olacağı da bilinenler arasında. Doğal tıbbın ilk ilkelerine geri dönüyoruz.

İşte 2022’de hakim olması beklenen ana sağlık trendleri!

Sağlıklı Yaşamı Birlikte Yaratmak

Tek bir ürün tek başına bütünsel bir sağlık sağlayamaz; Doğal tıbbın ilk ilkesi, kendi sağlığınızın sorumluluğunu üstlenme kavramıdır. Gerçek sağlık, vücudunuza ne koyduğunuzu anlamak ve sizin için en uygun sağlık rejimini geliştirmekle ilgilidir.

Kilit nokta hormon sağlığı

Hormonları dengeleyen dış stresörlerin ve endokrin bozucu kimyasalların daha yaygın hale geldiği bir dünyada, kendi hormonal dengenizin sorumluluğunu almak sürekli büyüyen bir önceliktir. 

Süreklilik önemli; bir gün değil her gün sağlıklı beslenme

Doğal ürünlerin işe yaramasının zaman aldığını ve hızlı sonuç alma diye bir şeyin olmadığını kabul ederek, geçici modalardan uzaklaşıp “her gün sağlıklı olmaya” özen gösterin. Bitkisel merkezli beslenme sadece sağlığımıza değil gezegenimize de iyi geliyor. Kentsel yaşam tarzı yaşayanlar veya besin eksikliği olanlar, otuz gün boyunca bitki bazlı takviyeler kullanarak bu açığı kapatabilir. 

Açık hava sporlarına geri dönüş: Canlandırıcı yürüyüşler

Covid ve türevleri nedeniyle spor salonlarına karşı temkinli olmanız gayet normal, kalabalık grup derslerinin yerini açık hava sporlarıyla değiştirebilirsiniz. Apple’ın fitness teknolojileri kıdemli direktörü Jay Blahnik’e göre, yürümek dünyadaki en popüler fiziksel aktivite ve vücudumuz için yapabileceğimiz en sağlıklı şeylerden biri. Gezinti tadında küçük yürüyüşler, iki yıl boyunca kapalı alanlarda çok fazla zaman geçirmenizin üzerine mental olarak size iyi gelecek. Hem bedenen hem de ruhen sizi iyi hissettiren bu yürüyüşler 2022’nin ana sağlık trendleri arasında!

İzlenebilir bileşenler

Şeffaflık ve kaliteye dayalı olarak, tükettiğiniz ürünlerde bulunan bileşenlerin izlenebilirliğine duyulan önem artıyor. İzlenebilirlik, markaların etik, sürdürülebilir kaynağa ve bileşenlerin saflığına öncelik veren ortaklarını seçmesini içerir.

Yenilenme

Wellness, sürdürülebilirliğin ötesine geçerek, Dünyayı, toplulukları ve ekosistemi aktif olarak restore ederek yenileyecek.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir