• 14 Şubat 2022
  • 119 görüntüleme
  • 3 dakikada okunabilir
  • Gözde Selçuk

Kaş trendleri sizi zaman zaman çok daha iyi gösterebilecek olsa da bazen gerçekten tehlikeli olabiliyor. Bazılarımız kaş alırken yapabileceğimiz en ufak hatanın, kaşlarımızın duruşunu tamamen etkilediğini deneyim yoluyla öğrendik ve bazılarımız da en az bir kere bunun bir arkadaşının başına geldiğine şahit oldu. Aslında çoğumuz da bu yüzden kaşlarımızı bir süreliğine kendi haline bıraktık. Hem de Bella Hadid 90’ların ince kaş modasını kendi için geri getirmişken…

Peki, bu ince kaşlar 2022’de de ağırlığını hissettirecek mi? Emin değiliz. Yine de hala ilk 10’da olduğunu kabul etmek gerekiyor. Ama rahatlayabilirsiniz, diğer trendlerin çoğu ince kaştan uzak duruyor. Hatta artık kaşlarımızın rengini açarak gönlümüzce de kullanabiliyoruz.

2022’nin bilmeniz gereken 10 kaş trendini aşağıda sizi bekliyor.

Kaş Laminasyonu

2022’nin şimdiye kadar ortaya çıkan en önemli kaş trendlerinden biri kaş laminasyonu. Yarı kalıcı bu trend, kaşlarınızın aylarca fırçalanmış gibi görünmesini ve şekilli durmasını sağlıyor. Uygulaması aslında kalıcı fönlere benziyor, kaşları arzu edilen şekillerde sabitleyip belirli sabitleyici içeriklerle kalıcılığı sağlamak öncelikli. Bu trendi uygulayan ünlüler arasında Gigi Hadid ve Dua Lipa var.

Doğal Kaşlar

Bu trend hakkında çok uzun bir açıklamaya gerek yok. Doğal kaş şekli baz alınıyor. Ufak düzeltmeler olsa da ne çok ince ne çok kalın ve doğal duran kaşlar 2022’yi etkileyecek gibi.

Kabarık Kaşlar

Şimdiye kadar da kendinden yavaş yavaş söz ettiren kabarık kaşlar 2022’de yerini tamamen sağlamlaştırdı. Billie Eilish’in de kullandığı bu kaş modelinde; kaşlar hafifçe fırçayla düzeltilse de rahat bırakılıyor, bu da aslında zamandan tasarruf demek!

Tüy Kaşlar

Bu trend için kaş laminasyonunun kalıcı olmayan ve evde uygulanan hali diyebiliriz. Kaşları yukarı doğru fırçaladıktan sonra kalemle biraz doldurup sabitliyoruz. Hem doğal hem de şık bir görüntü elde etmeyi sağlayan bu yöntem, 2022’de bolca karşımıza çıkacak.

Rengi Açılmış Kaşlar

Bu trendi şimdiye kadar Lizzo, Lady Gaga ve Kim Kardashian gibi ünlü isimlerde gördük. Her ne kadar korkutucu ve büyük bir değişim gibi dursa da birçok kişi deneyimlemek için kapatıcıyla kaşlarının rengini geçici olarak açıp bu trendin kendilerinde nasıl durduğunu görebiliyor.

Kaş Transplantı

Diğer trendlerden biraz farklı olan bu kaş uygulamasına ilgiyi Chrissy Teigen çekti. Instagram takipçileriyle paylaştığı süreci şöyle açıkladı: “Saçımdan aldığım kıl köklerini kaşıma nakledeceğiz.”

Düz Kaşlar

Nike sembolü tarzında kavisli kaşlar tarih oluyor, Audrey Hepburn’ün klasik düz kaşları geri dönüyor. Zendaya’nın da kullandığı bu kaş şekli 2022’nin önemli kaş trendlerinden.

Renkli Kaşlar

Renkli ve eğlenceli görünümleri sevenler için ideal bir trend: Renkli kaşlar. Bu trend sayesinde makyajınızdaki renkleri kaşlarınıza da uygulayabileceksiniz.

90’ların Kaş Modeline Dönüş

Bella Hadid’le birlikte 90’ların düşük ve ince kaşları geri dönüyor. Peki siz buna hazır mısınız?

Tilki Gözleri

Bu trend yeni olsa da aslında uygulamasında kullanılan adımlar makyaj profesyonellerinin yıllardır kullandığı teknikler. Bir bant yardımıyla kaşlar geriye doğru çekiliyor. Bu da aynı zamanda yüz ve göz şeklinin de değişmesini sağlıyor. Bu trendin temsilcileri arasında Kaia Gerber ve Kendall Jenner var.

İlgili Konular
  • slider

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir