• 25 Şubat 2022
  • 44 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Gözde Selçuk

Eğer siz de bizim gibiyseniz, önemli bir gün için makyajınızı günlerce düşünüp planlar yapıp hatta yeni makyaj malzemeleri bile alıyor olabilirsiniz. Bu önemli gün, kendi düğününüz olduğunda ise her şey daha da zor ve stresli olabilir. Neyin trend olduğunu iyi araştırmak ve hangi makyaj uygulamalarını kullanmamız gerektiğini iyi seçmek önceliğiniz olacaktır.

2022 Düğün Trendleri: Gelinlik ve Saç Modelleri

2022’nin makyaj trendi olan “temiz görünüm” düğünler ve nikahlarda da bize eşlik edecek. Bu görünümün sırrı çok daha az kapatıcı ürün ve daha fazla cilt bakım ürünüyle cildin güzelliğine ve doğallığına vurgu yapmak.

Gelin makyajlarında gördüğümüz keskin kahve kontürler yerini tekrar allıklara bırakıyor. 80’lerin çok belirgin pembe allıkları gibi değil tabii ki. Elmacık kemiklerine şeftali tonlu hafif uygulanan allıklarla sağlıklı ve sıcak bir görünüm elde edilebiliyor.

ınstagram/ @chykapuka
ınstagram/ @chykapuka

Son olarak, göz kapağına uygulanan metalik bir far görünümü bu senenin gelin makyajlarında en çok göreceğimiz ayrıntılardan biri. Ne kadar parlak ve çarpıcıysa o kadar iyi. Bu kısımda renkler ve parlaklık konusunda Euphoria dizisinin güzellik görünümlerinden ilham alınabilir. Tüm gece boyu flaşla fotoğraflarınızın çekileceğini düşünürsek kilit kısım şu: parlak farlar çok az miktarda ve olabildiğince küçük bir alana uygulanmalı. Bu sayede ışık yüzünüzde patladığında, göz makyajınız tüm görünüşünüzün önüne geçmemeli.

İlgili Konular
  • carousel

Önceki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir