2022 Altın Küre Adayları Açıklandı

2022-altin-kure-adaylari-aciklandi

Skandallarla boğuşan Hollywood Yabancı Basın Birliği, 79. Altın Küre Ödülleri’nin adaylarını açıkladı.

NBC, her yıl canlı olarak yayınladığı ödül törenini bu sene yayınlamayacağını duyurmuş, Tom Cruise aldığı ödülü iade etmişti. Bu kadar büyük tepkilere sebep olan kriz ise Hollywood Yabancı Basın Birliği’nin şartları sağladığı halde birçok kişiyi topluluğa almaması.

Gelen tepkilere kayıtsız kalmayan Hollywood Yabancı Basın Birliği, oylama hakkına sahip üyelerin arasına 10 yeni isim ekledi. Televizyondan canlı olarak yayınlanıp yayınlanmayacağı hala tartışma konusu olan ödül töreni 9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşecek.

2022 Altın Küre Adayları

FİLM

En İyi Film (Drama) 

Belfast 

CODA 

Dune 

King Richard 

The Power of the Dog 

En İyi Film (Komedi-Müzikal) 

Cyrano 

Don’t Look Up 

Licorice Pizza 

Tick, Tick … Boom! 

West Side Story 

En İyi Yönetmen 

Kenneth Branagh (Belfast) 

Jane Campion (The Power of the Dog) 

Maggie Gyllenhaal (The Lost Daughter) 

Steven Spielberg (West Side Story) 

Denis Villeneuve (Dune) 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama) 

Jessica Chastain (The Eyes of Tammy Faye) 

Olivia Colman (The Lost Daughter) 

Nicole Kidman (Being the Ricardos) 

Lady Gaga (House of Gucci) 

Kristen Stewart (Spencer) 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi-Müzikal) 

Marion Cotillard (Annette) 

Alana Haim (Licorice Pizza) 

Jennifer Lawrence (Don’t Look Up) 

Emma Stone (Cruella) 

Rachel Zegler (West Side Story) 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama) 

Mahershala Ali (Swan Song) 

Javier Bardem (Being the Ricardos) 

Benedict Cumberbatch (The Power of the Dog) 

Will Smith (King Richard) 

Denzel Washington (The Tragedy of Macbeth) 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi-Müzikal) 

Leonardo DiCaprio (Don’t Look Up) 

Peter Dinklage (Cyrano) 

Andrew Garfield (Tick, Tick … Boom!) 

Cooper Hoffman (Licorice Pizza) 

Anthony Ramos (In the Heights) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu 

Caitríona Balfe (Belfast) 

Ariana DeBose (West Side Story) 

Kirsten Dunst (The Power of the Dog) 

Aunjanue Ellis (King Richard) 

Ruth Negga (Passing) 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu 

Ben Affleck (The Tender Bar) 

Jamie Dornan (Belfast) 

Ciarán Hinds (Belfast) 

Troy Kotsur (CODA) 

Kodi Smit-McPhee (The Power of the Dog) 

En İyi Senaryo 

Paul Thomas Anderson (Licorice Pizza) 

Kenneth Branagh (Belfast) 

Jane Campion (The Power of the Dog) 

Adam McKay (Don’t Look Up) 

Aaron Sorkin (Being the Ricardos) 

En İyi Özgün Müzik 

Alexandre Desplat (The French Dispatch) 

Germaine Franco (Encanto) 

Jonny Greenwood (The Power of the Dog) 

Alberto Iglesias (Parallel Mothers) 

Hans Zimmer (Dune) 

En İyi Animasyon Film 

Encanto 

Flee 

Luca 

My Sunny Maad 

Raya and the Last Dragon 

Yabancı Dilde En İyi Film 

Compartment No. 6 

Drive My Car 

The Hand of God 

A Hero 

Parallel Mothers 

En İyi Özgün Şarkı 

Be Alive – King Richard 

Dos Orugitas – Encanto 

Down to Joy – Belfast 

Here I Am (Singing My Way Home) – Respect 

No Time to Die – No Time to Die

DİZİ

En İyi Dizi (Drama)  

Lupin 

The Morning Show 

Pose 

Squid Game 

Succession 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama) 

Uzo Aduba (In Treatment) 

Jennifer Aniston (The Morning Show) 

Christine Baranski (The Good Fight) 

Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale) 

Michaela Jaé Rodriguez (Pose) 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama) 

Brian Cox (Succession) 

Lee Jung-jae (Squid Game) 

Billy Porter (Pose) 

Jeremy Strong (Succession) 

Omar Sy (Lupin) 

En İyi Dizi (Komedi-Müzikal) 

The Great 

Hacks 

Only Murders in the Building 

Reservation Dogs 

Ted Lasso 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi-Müzikal) 

Hannah Einbinder (Hacks) 

Elle Fanning (The Great) 

Issa Rae (Insecure) 

Tracee Ellis Ross (Black-ish) 

Jean Smart (Hacks) 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi-Müzikal) 

Anthony Anderson (Black-ish) 

Nicholas Hoult (The Great) 

Steve Martin (Only Murders in the Building) 

Martin Short (Only Murders in the Building) 

Jason Sudeikis (Ted Lasso) 

En İyi Mini Dizi-Televizyon Filmi 

Dopesick 

Impeachment: American Crime Story 

Maid 

Mare of Easttown 

The Underground Railroad 

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi-Televizyon Filmi)

Jessica Chastain (Scenes From a Marriage) 

Cynthia Erivo (Genius: Aretha) 

Elizabeth Olsen (WandaVision) 

Margaret Qualley (Maid) 

Kate Winslet (Mare of Easttown) 

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi-Televizyon Filmi) 

Paul Bettany (WandaVision) 

Oscar Isaac (Scenes From a Marriage) 

Michael Keaton (Dopesick) 

Ewan McGregor (Halston) 

Tahar Rahim (The Serpent) 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dizi-Mini Dizi-Televizyon Filmi) 

Jennifer Coolidge (White Lotus) 

Kaitlyn Dever (Dopesick) 

Andie MacDowell (Maid) 

Sarah Snook (Succession) 

Hannah Waddingham (Ted Lasso) 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dizi-Mini Dizi-Televizyon Filmi) 

Billy Crudup (The Morning Show) 

Kieran Culkin (Succession) 

Mark Duplass (The Morning Show) 

Brett Goldstein (Ted Lasso) 

Oh Yeong-su (Squid Game)

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir