2021’in Son Dolunayı: Soğuk Dolunay

2021’in-son-dolunayi:-soguk-dolunay

Yılın son dolunayı gündönümünden hemen önce gerçekleşir.

Ay döngüsünün tüm evrelerinin dışında, dolunaylar, ayın zodyak boyunca yaptığı yolculuğun enerjisi en yüksek noktasıdır ve ay döngüsünün tam ortasında yer alır. Bu ay tutulmasının hissetme, hareket etme ve hatta uyuma şeklimiz üzerinde derin bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Peki bir sonraki dolunay ne zaman? Aralık 2021 dolunayı 19 Aralık’ta mantıklı İkizler burcunda yükseliyor. Yılın son dolunayı, ileriye dönük enerjisiyle en gerçek duygularımızı ifade etmeye hevesli olmamızı sağlayacak. Aralık ayı dolunayı, yılın en karanlık ve en soğuk anlarından birinde gökyüzünü aydınlattığı için Soğuk Ay olarak da bilinir.

Dolunaylar, Ay Güneş’e karşı bir açı oluşturduğunda meydana geldiğinden çoğunlukla Güneş’in şu anda bulunduğu burcun tam tersi olan burçta meydana gelirler. Örneğin, Aslan mevsiminin dolunayı Kova burcunda olacaktır. Başak mevsiminin dolunayı ise Balık burcunda olacaktır. Bu iki karşıt gezegen arasındaki gerilim, bu süre zarfında düzenimizi sarsan ve duygularımızı güçlendiren şeydir.

Dolunay Geceleri Sizi Uyandırabilir

Dolunay sırasında ay enerjisinin yüksek bir noktada olduğuna inanılır, bu da kendimizi daha enerjik hissetmemize neden olabilir. Araştırmalar, insanların dolunay sırasında uykuya dalmalarının daha uzun sürebileceğini, daha az uyuyabileceğini ve derin uykuya geçişte sıkıntı yaşayabileceğini ve bir kez uykuya daldığınızda, yoğun rüyalar veya kabuslar görme olasılığınız daha yüksek olabileceğini göstermiştir.

Dolunaylarda Daha Duygusal Olacaksınız

Astrolojide ay duygularımıza, hislerimize ve savunmasızlıklarımıza hükmeden gezegendir. Bu yüzden enerjisi zirvedeyken (ve Güneş’e karşı gerilim dolu bir karşıt açı oluşturduğunda), duygularımızı daha yoğun ve inişli çıkışlı bir şekilde hissetmemiz olasıdır.

Dolunaylar Sizi Sosyalleştirebilir

Yeni aylar bizi daha içe dönük ve yalnız hissettirirken, dolunaylar tam tersi bir etkiye sahiptir. Bu dönemlerde, enerjimizi ilişkilere ve sosyal konulara odaklamamız daha olasıdır.

Dolunay Sırasında Aydınlanmış Hissetmeye Hazırlanın

Dolunaylar parlak ve cesur görünümleriyle gökyüzünü aydınlatır ama astrolojik olarak zihinlerimizi de aydınlattığına inanılır. Dolunay ışığı altında gün yüzüne çıkan bilgiler, fikirler ve duygular için hazırlanın. Bunu sezginize güvenmek için bir şans olarak kullanın.

Dolunaylar Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmanıza Yardımcı Olabilir

Ay doruk noktasına ulaştıktan sonra, ay döngüsünün sonuna kadar her gün küçülmeye başlar. Bu enerji salınımını artık bize iyi gelmeyen alışkanlıklarımızı bırakmak için bir şans olarak kullanarak kullanabiliriz. Örneğin kötü bir alışkanlıktan vazgeçmek ya da toksik bir arkadaşlığı bitirmek.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir