• 17 Aralık 2021
  • 136 görüntüleme
  • 2 dakikada okunabilir
  • Ataberk Kaçar

Evlere kapandığımız uzun bir 2020 yılının ardından, 2021’de kırmızı halı törenleri eskisinden de cesur seçimlere ev sahipliği yaptı. 2021 yılının unutulmaz kırmızı halı görünümlerine bakınca, önümüzdeki yıllarda da karşımıza çıkmaya devam edecek trendler göze çarpıyor.

Old School Cazibesi

2021 yılında gerçekleşen Met Gala’ya katılan isimler ‘In America: A Lexicon of Fashion’ temasını yorumlayarak kırmızı halıda boy gösterdi. 1900’lü yılların günümüz modasına uyarlanmış haliyle kombinlenen tül ve korse detaylı elbiseler arasında dikkatimizi çeken iki isim vardı; Billie Eilish ve Rose Leslie. Özel yapım Oscar de la Renta elbisesiyle orta çağdan kalma bir görünüm elde eden Billie ve pastel sarı elbisesiyle Rose Leslie, nostaljik ‘Old School’ tarzı günümüze başarıyla uyarladı.

Çarpıcı Siluetler

Geçtiğimiz yıl şıklık yarışına girilen kırmızı halılar neredeyse hiç gerçekleşmedi. Durum böyle olunca, bu sene kırmızı halıda imrenilecek vücutlarıyla boy gösteren isimlerin tercihi ister istemez vücudu sıkıca saran elbiseler oldu. ‘Rahat takım elbiseler ve oversize görünümler nerede?’ diye soracak olursanız, üzülerek geçmişte kaldığını söyleyebiliriz.

Cesur Aksesuarlar

Kırmızı halıda tüm gözlerin üzerinizde olması tam olarak isteyebileceğiniz şey olabilir. Eğer böyle düşünüyorsanız, Bella Hadid’de sizinle aynı fikirde! Cannes Film Festivali’nde tercih ettiği Schiaparelli Haute Couture aksesuar kendisini belki de yılın en çok konuşulan ismi yaptı. Ancak cesur aksesuarların yükselişi Bella ile sınırlı kalmadı. Dünyanın dört bir yanındaki kırmızı halılarda cesur aksesuar seçimleriyle Bella’dan sonra en çok konuşulan isimler tartışmasız Anya Taylor-Joy ve Emma Corin oldu.

Canlı Renkler

Geçmiş yıllarda yöneldiğimiz nötr ve toprak tonlarla vedalaşma vaktimiz geldi! Lady Gaga’nın House Of Gucci Londra prömiyerinde tercih ettiği ışıltılı mor tonlarındaki elbisesinin yanı sıra CFDA ödüllerinde Emily Blunt’ın pastel turuncu renk takımı dediklerimizin kanıtı gibi, ne dersiniz?

Pelerinler

Kırmızı halıda sosyal mesafeyi korumanın yeni yolu; pelerinler! 1,5 Metrelik mesafeyi korumamızı bize her an hatırlatan pelerinler, kırmızı halıda hem şık hem de abartılı bir görünüm elde etmek için bire bir.

İlgili Konular
  • carousel

Önceki Yazı

Sonraki Yazı

Bunlar da hoşunuza gidebilir