Brooke Shields Kendi Vücudunu Eleştirerek Yıllar Geçirmenin Bir Zaman Kaybı Olduğunu Söylüyor

brooke-shields-kendi-vucudunu-elestirerek-yillar-gecirmenin-bir-zaman-kaybi-oldugunu-soyluyor

“Hayatımızı kendi vücudumuzla alakalı endişelenerek geçiriyoruz. Sonra birden gençliğimiz bitiyor.”

Efsane süpermodel hayatı boyunca görünümüne çok önem verdi. Kendi imza kaşlarından bahsetmemize gerek bile yok. Ne yazık ki görünüşe bakılırsa 90’ların parlayan yıldızı her zaman kendini seven biri olmamış. Yıldızının en parladığı dönemlerde vücuduyla alakalı büyük güvensizlikleri olan Shields, şu an kendine bu haksızlığı yapmadığını ve kendisini olduğu gibi sevdiğini söylüyor.

Yaşadığı pişmanlığı People ile yaptığı ropörtajda “Hayatımızı kendimizle alakalı endişelenerek geçiriyoruz. Sonra birden gençliğimiz bitiyor.” diye belirten yıldız, sadece vücuduyla alakalı değil, kendini seneler boyunca annelik gibi diğer konularda da eleştirdiğini söylüyor.

“Ben sadece bir insanım. Her zaman sadece bir insandım, daha fazlası değil. Ve kendimi küçümsemeye o kadar alıştım ki, ruhuma ve genel olarak bana zarar vermeye başladı.”

Şimdi artık güzel model, vücuduna yönelik bakışının yalnızca iyi anlamda geliştiğini ve iki genç kızına güven ve onlara kendini olduğu gibi kabul etme konusunda bir örnek oluşturmaya çalıştığını ortaya koydu.

Vücudunu algılama biçimini nasıl değiştirdiğine gelince, Shields antrenörü Ngo Okafor ile çalışmanın hayallerindeki “güçlü, sağlıklı” vücuda ulaşmasına yardımcı olduğunu açıkladı.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir